SAP jest pionierem w dziedzinie oprogramowania ERP, dzięki czemu uzyskał i utrzymuje rolę lidera na rynku. Przez wiele lat głównym produktem SAP był system SAP R/3 (gdzie „R” odnosi się do angielskiego terminu Realtime, a „3” do 3 poziomowej architektury systemu): bazy danych, serwera aplikacji i klienta (SAP GUI, które obecnie uzupełnia SAP GUI for Java).

Bank as a Platform, Cyfrowy Bank w modelu chmurowym

SAP Banking As A Platform

Banki, które chcą być liderem, muszą pilnie dążyć do prostoty, rozwijając możliwości w zakresie technologii cyfrowych i transmisji danych, które radykalnie usprawniają ich działalność, a jednocześnie znacząco wpływają na zadowolenie klientów dzięki większej wydajności, jakości i szybkości.

Nowi gracze na tym rynku mają okazję bezpośrednio zacząć od odpowiedniej platformy cyfrowej, która zapewnia w pełni wirtualne doświadczenie, z płynną i zorientowaną na klienta konstrukcją. Jednak co najważniejsze, mogą zacząć działalność w oparciu o otwartą platformę, która daje nieograniczone możliwości nowym modelom biznesowym zaprojektowanym i zbudowanym wspólnie z ich ekosystemem FinTechów i innymi nowymi graczami – w oparciu o Banking As A Platform.

Nowoczesny klienta żąda szybkiego dostępnego banku.

Technologia klient

Nowa technologia przekształca to, jak ludzie są „bankowymi”. To zasadnicze wyzwanie dla tradycyjnej roli banku. Technologia otwiera też świat pełen nieskończonych możliwości. Granice tradycyjnych łańcuchów wartościowych, dla bankowości detalicznej stają się niewyraźne, a sprzedawcy detaliczni, społeczności, targi i platformy mają dostęp do dużych sieci klientów i dostawców.

Przyszłość

Przełomowe trendy technologiczne kształtują gospodarkę cyfrową i prowadzą do niedoścignionej epoki innowacji cyfrowych. Jednym z największych wyzwań w dziedzinie bankowości w Europie jest przyjęcie zmienionej dyrektywy dotyczącej usług płatniczych (PSD2). Zarówno banki wiodące, jak i firmy fintech już zaczęły wykorzystywać tę nową okazję.

Technologia

Właściwa technologia może pomóc nie tylko zaspokajać potrzeby klientów, ale również przewidywać ich idywidualne potrzeby, aby dostarczyć spersonalizowanych usług w czasie rzeczywistym w cyfrowych i fizycznych punktach kontaktu.

Przejście do Banku Przyszłości

Jest to era bezprecedensowych możliwości banków, w których przełomowe technologie dojrzewają i powodują radykalną zmianę. Teraz nadszedł czas, aby ponownie zorientować się w bankowości i wygrać w gospodarce cyfrowej.

Dostarczanie nowych usług bankowych

Odkryj, jak sieci biznesowe, Internet Rzeczy (IoT) i Big Data umożliwiają rewolucyjne zmiany w sektorze usług bankowych.

Platforma Cyfrowego Banku SAP Baning as a Platform

Jak to działa?

Wykonujemy pełną integrację usług opartych na SAP Cloud. Budujemy rozwiązanie oparte na dostępnych modułach SAP, tworząc takie elementy jak interfejs, moduły użytkownika, aplikacje mobilne oraz serwis wymiany danych. Przedefiniuj bankowość w świecie cyfrowym. Zobacz, dlaczego 82% ankietowanych w badanych przeprowadzonych na całym świecie twierdzi, że mobilność stanie się numerem jeden dla młodszych klientów w ciągu najbliższych pięciu lat.

PSD2 zaimplementowany w API SAP, jest nowym zagadnieniem dla sektora, lecz pomysł otwarcia bankowości już nie. Nowy standard umożliwić ma tzw. Open Banking, aby pomóc ludziom oszczędzać, udzielać pożyczek, wykonywać transakcje i inwestować pieniądze w wygodniejszy sposób.


Szybkość budowy rozwiązań

Prostota programowania dla API SAP opartego na komunikacji JSON, pozwala w szybki sposób realizować cele i skupiać się na aspektach wizualnych i ergonomii aplikacji. Dostarczane rozwiązania są kompatybilne z możliwościami SAP oraz dopasowane do wymagań użytkownika. Modułowy oraz sprawdzony pewny systemy, leżący u podstaw platformy umożliwia do maksimum skrócić czas tworzenia rozwiązania.

Korzyści wynikające z wdrożenia SAP Cloud Platform

Korzyści

Obecnie pracownicy i konsumenci są połączeni dzięki sieci www i mają stały dostęp mobilny do usług. Same produkty nie wystarczą już do zdobycia ich lojalności. Firmy muszą oferować doświadczenie nowej generacji, które jest dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Cyfrowe przekształcenie dla istniejącego rozwiązaniaCyfrowa Platforma Bankowa

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest GATECH S.A. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Ukraińska 1, 54-401. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu i obsługi Państwa zgłoszenia. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w polityce prywatności.